Jak vydělává jezdecé centrum

20.05.2011 22:26

Tento článek by měl být shrnutím možností výdělků jezdeckých center. Není jich moc a je škoda propásnout každou šanci :)

 

Ustájení koní

Cena ustájení se pohybuje mezi 10-25 Equus denně, což nemůže JC dost dobře uživit. Proot do začátku radím - nenastavuj zbytečně vysokou cenu ustájení a raději si udržuj dostatečnou zásobu Equus.

 

Spekulace s hnojem = nákup trusu a výroba hnojiva

Je nejsnazší a nejrychlejší výdělek JC, vhodný hlavně v začátcích, kdy se každý Equus počítá. Funguje to takto:


V obchodě JC nakoupíš trus. Chce to být rychlý a často sledovat stránku, protože většinu dne trus mizí bleskovou rychlostí. Jedná se o tentýž trus, který majitelé koní prodávají do obchodu pro chovatele za 3 Equus :) tentýž trus v dostupném počtu kupujeme v obchodě jezdeckého centra za 6 Equus a není jiná cesta, jak ho do JC dostat. Tak tedy kupujeme trus, ideálně 1000 kusů, což je limit na jeden den. Nakoupíme maximální možné množství, přjdeme na stráku Louky JC a tam klikneme na "Vyrábět hnůj z trusu" Z 25 jednotek trusu můžeš vyrobit jedno kvalitní hnojivo, které si můžeš nechat, ale ze začátku je lepšíprodávat ho do obchodu, kde za něj dostateš 190 Equus. Za 25 jednotek trusu zapatíš 150 Equus, takže na každém hnojivu vyděláš 40 Equus. Celkem tak denně můžeš pro své JC vydělat 1 600 Equus!

 

Pěstování plodin

Pěstovat plodiny je možné až na 5 loukách najednou, včetně skleníku. Každá plodina roste v jiném ročním období, má jinou cenu, jiný výnos, jiné využití. Skleník může mít JC pouze jeden a je v něm možné pěstovat celoročně kteroukoli plodinu. Na louku je navíc možné umístit strašáka, strašík zvyšuje výnos o 50%:

 

Na loukách, které se využívají jako pastviny, není možné nic pěstovat! Pěstováním louky samozřejmě také ztrácejí úrodnost. Nižší úrodnost znamená nižší výnos plodin.

 

POZOR! Mrkev je pro koně ustájené v JC zdarma, zvyšuje prestiž a koním přidává 6% energie denně. Jiné plodiny podávat koním nelze, pouze ve formě energetické drtě.

 

Ostatní plodiny jsou určeny buď ke zpětnému odprodání zpět do obchodu(tuřín výhradně slouží k výdělku pro JC), k výrobě drtí (louky-výroba drceného krmiva) a ze lnu a pšenice získává JC i podestýlku. Tu je možno prodat, nebo si ji nechat pro vlastní použití.

 

 

Diskusní téma: Jak vydělává jezdecé centrum

Vesele vydělávám...

Datum: 14.12.2014 | Vložil: Heuréka

Já mám JC asi měsíc a stále vesele vydělávám - mám maximální počet boxů, louky i boxy na 100 % kvality, pěstuju jablka i mrkev, vyrábím hnůj a drtě... Je to jednoduchý.

JC:D

Datum: 28.07.2014 | Vložil: Prime

Ahoj mam JC pres 4 mesice a jsem porad na nule.prodavam hnojivo,drte ale porad to nestaci a to nemam ani stajnika protoze mam 13 boxu.kdyby jste nekdo vedel jak vydelat tak prosim napiste.

JC

Datum: 23.11.2013 | Vložil: Zuzka

Jakto že i když mám ve svém JC drtě, tak když chci zaregistrovat koně do mého JC, tak se mi tam nezobrazují ????
I přesto že jich tam okolo 100 ?

jc :-)

Datum: 01.12.2012 | Vložil: ladik12

chci se zeptat jak lze dosáhnout vyšší prestiže... moje centrum přijímá koně s dovednostma vyšší než 50 a od 1. 1. 2013 to navýším na 52... nedělám někde chybu?

Re: jc :-)

Datum: 08.06.2013 | Vložil: Aran

malé dovednosti, nejlepší centra mají dovednosti nad 1000, takže čím lepší koně, tím větší lekce, kvalita koní a tím i prestiž :)

Prosím poraďte!

Datum: 28.10.2012 | Vložil: Pája..:P (jméno na howrse)

Kde můžu sehnat divokého koně?

hnůj a tuříny

Datum: 15.10.2012 | Vložil: qwertuska

Na to s vyděláváním na hnoji jsem přišla ještě předtím než jsem si tohle přečetla, už mi to dost vydělalo. A ještě k těm tuřínům - podle mě je jejich pěstování na nic, protože osivo stojí víc a i na pšenici díky podestýlkám vydělám víc než na tuřínech.

jezdecké centrum

Datum: 29.06.2012 | Vložil: terka

mám svoje jezdecké centrum cca 2týdny. Ale teď tam chci aby lidi kteří si ke mně ustájí koně tak aby dostaly:uzdečky,sedla,podkovy,zdravotní drtě a mrkve. Ale já nevím jak to mám udělat. prosííím pomoc

Re: jezdecké centrum

Datum: 13.09.2012 | Vložil: Lilla7

Až budeš mít 20 boxů tak si najmi podkováře a sedláře, myslím že už uzdy a sedla budeš mít ;-)

Re: jezdecké centrum

Datum: 01.12.2012 | Vložil: ladik12

podkovy dělají podkováři, uzdy a sedla dělají sedláři. mrkev a tuřín se musí vypěstovat jiná cesta není :-)

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek