FAQ anebo často kladené dotazy :)

Jak se zaregistrovat na Howrse.cz?

Stačí kliknout na tento odkaz: www.howrse.cz

A dále postupuj podle návodu:

 1. Vyber si koně nebo poníka, zvol si pohlaví (klisna/hřebec) a dej mu jméno (jméno půjde ještě upravit, ostatní nastavené vlastnosti koníka už nikoli!) Klikni na Pokračovat v registraci.
 2. Vyber si plemeno koně či poníka (každý má jiné vlastnosti a předpoklady pro závodění). Vyber si zbarvení.  Klikni na Pokračovat v registraci
 3. Vymysli si svou přezdívku a heslo. Nezapomeň zaškrtnout políčko, že jsi četl/a Všeobecné podmínky. V těch se píše např to, že každý hráč smí mít jen jeden účet, nesmí podvádět atd. Registrace je zdarma!
 4. Klikni na Dokončit registraci a je hotovo :) Hra začíná!

Je to opravdu zdarma?

Ano, hra je opravdu zdarma, za registraci se neplatí nic a celou hru lze trvale a plnohodnotně hrát bez jakéhokoli placení!

Každý hráč má svobodnou volbu, jestli do hry bude investovat peníze. Ve hře jsou takzvané PASy, které lze nakoupit, ale postupně i získávat zdarma. Stejně jako výhody, které si lze pomocí pasů koupit. Jsou to předměty pro tvého koně či jezdecké centrum, které ti pomohou být rychleji úspěšnější.

Pasy je možné nakoupit pomocí SMS (50Kč) nebo kartou, PayPalem a PaySafeCard, u větších nákupů i pomocí UCash (vše 30Kč). Samozřejmostí jsou množstevní slevy. 

Jak začít? Mise, cíle

Po registraci dostaneš svého koně. Je to hříbě staré teprve několik hodin. Je potřeba ho nakojit, napojit, vyhřebelcovat, dát mu tuřín. V půl roce ho zaregistrovat do jezdeckého centra, hrát si s ním, naučit se krmit ho správnou dávkou sena, později i ovsa. Tímto takzvaným tutorialem tě provede opička OW. Vždy ti napíše, co s koníkem dělat a za odměnu ti dá nějaký bonus. Bonusů je mnoho - Equus (body), tuříny, ale i cenné věci z Černého trhu (obvykle se dají koupit za pasy): Kámen mudrců (nesmrtelnost), Eolův vítr ( zlepšuje cval, klus, skok), Chronův časovač (koník se učí 2x rychleji), mořský koník (zlepšuje drezuru).

 

Doporučuji splnit všechny mise, kromě skvělých odměn se naučíš, jak se o koně dobře starat!

 

Po dokončení všech misí s opičkou dostaneš druhého koně zdarma. Ten už není nesmrtelný a dostaneš ho jako dospělého, 3letého koně. O něj se už musíš starat sám/a, takže pozor! Hlídej si energii a čas, jinak klesne koníkovo zdraví a nemocný kůň může zemřít. Jak se o koně starat najdeš v článcích Jak se hraje Howrse. Místo misí nyní můžeš plnit cíle. Ty už se nedají stihnout za den, budou tě provázet celou hrou. Najdeš je v záložce Profil -> Moje cíle. Vždy vidíš 3 cíle.Jakmile jeden splníš, musíš ho potvrdit a dostaneš další. Za splněné cíle opět dostáváš skvělé odměny.

Čas koně

Den koníka začíná v 8:00, je jedno, jestli hrajeme ráno nebo večer, kůň bude mít čas vždy stejný. Spát by měl jít do 22:00, maximálně ve 24:00 (druhý den bude mít sníženou morálku), ale to už pro něj není dobré.
Během dne musíme stihnout koně vyhřebelcovat a nakrmit, vše zabere čas. Hřebelcování a krmení je základ, ostatní činnosti nejsou nutné. Na konci virtuálního dne je nutné koně uložit ke spánku.
Pokud nemáš růstové body, nech koníka být a on se vzbudí další (reálný) den o 2 měsíce starší. S použitím růstových bodů koník zestárne a jeho den opět začíná.

Více o čase koně: https://howrse-cz.webnode.cz/news/cas-a-energie-dulezite-faktory-co-kolik-ubira-a-pridava-/

Co je to UFO?

Ufo se náhodně objeví kdykoli a kdekoli během hry, nemá smysl ho hledat. Je to létající předmět: tuřín, jablko, sedlo, energetická drť, Roh hojnosti... Chytíš ho tak, že na něj klikneš. Hlavně v klidu, neuletí ti, pokud neklikneš na jinou stránku, pak Ufo zmizí. Ale jinak máš na chytání neomezený čas.

Jak chytit Ufo?

Nejlepší způsob je sledovat, kudy Ufo lítá, najet si myší na místo na obrazovce, kde Ufo proletí, ale zároveň kolem není žádný odkaz nebo tlačítko, na který bys mohl/a omylem kliknout. Počkej si, až Ufo přiletí k tvé šipce (kurzoru) a klik, máš ho! :D

Jak používat bonusy, otevírat Rohy hojnosti atd.?

Bonusy získané v misích se automaticky přidají k tvému koni. Můžeš je vidět dole na stránce pod hvězdičkami.Pokud na ně klikneš, uvidíš, co to je a co to dělá :) Ale nic s tím dělat nemusíš. Koník je už používá.

Jiné je to s odměnami za cíle, koupenými a vyměněnými předměty. Najdeš je na Černém trhu (Chov - > Černý trh). V pravo dole máš inventář se všemi tvými bonusovými předměty. Pokud chceš některý použít, klikni na něj a pak vyber možnost "Spolu s...z mého inventáře (máte x)" a vyber koně, kterému chceš předmět přiřadit. Na této stránce je také možné předměty darovat příteli.

Roh hojnostise používá stejně, jen se nevybírá kůň.

POZOR! Rozmysli se, kterému koni který předmět dáš, protože už nejde vzít zpět a použít u jiného.

Co je BLUP?

BLUP je genetický indikátor. Hraje roli při reprodukci, protože BLUP rodičů má vliv na potenciál hříběte v okamžiku jeho narození.

Vypočítává se podle:

 • Úrovně výcviku, které kůň dosáhl ve svých třech nejlepších dovednostech
 • Počtu soutěží, které kůň vyhrál; ideální je 20 vítězství.
 • Věku, protože poté co kůň dosáhl věku deseti let, může BLUP dosáhnout pouze hodnoty 100.

Proto je výhodné vybírat si svůj chovatelský základ z koní, kteří prokázali svou hodnotu v soutěžích. Podle těchto parametrů se bude hodnota BLUP vždy pohybovat v rozmezí od -100 do 100, přičemž -100 je minimální BLUP a 100 je maximální BLUP, kterého může kůň dosáhnout.

Je-li průměrný BLUP rodičů roven 0 (tehdy se nazývá neutrální), nebude mít vliv na výpočet genetického potenciálu hříběte. Je-li pod 0, bude mít hříbě větší šanci na to, že bude mít potenciál nižší než je potenciál jeho rodičů, a je-li průměrný BLUP nad 0, bude tomu naopak.

Abyste měli co nejlepší chovný základ, a tedy šanci na narození těch nejlepších možných hříbat, doporučujeme Vám vybírat si koně s vysokým, nebo alespoň s kladným BLUP, tj. jedince kteří jsou dobře trénovaní.

Mám málo EQUUS (bodů), co mám dělat?

Může se stá, že tvoje klisna má porodit hříbě a ty nemáš 200 Equus na veterináře. Co s tím? Když nezaplatíš, hříbě zemře a ty navíc ztratíš bod karmy.

Jak rychle získat prostředky?

 • Prodej všechen koňský trus (Chov -> Obchod - > Prodat mé předměty)
 • Prodej veškeré vybavení (též v obchodě)
 • Pohlaď koně v bezpečném útulku (tato možnost je až 10 dní po registraci)
 • Jestli nejsi zaměstnaný, najdi si zaměstnání (Profil -> Moje zaměstnání)
 • Poskytuj se svými koňmi lekce (tabulka Jezdecké centrum na stránce koně)
 • S hřebcem nabízej připouštění (čím nižší cena, tím vyšší pravděpodobnost, že ho někdo brzy přijme)
 • Prodej některé věci z Černého trhu za Equus ve Výměnách (Chov-Obchod-výměny)
 • Prodej některého koně (Chov-Prodeje)

Pokud ani to nestačí a o klisnu jsi se zatím ještě nestaral/a, nech ji být. Pokud se o koně nepostaráš vůbec, nestárne - najdeš ho zítra stejně starého a ve stejném stavu, jako dnes. Pokud už jsi se o koníka postaral/a a jsi na Howrse alespoň 10 dní, můžeš klisnu nabídnout k prodeji (třeba za vysokou částku aby si ji nikdo nekoupil) a z prodeje ji stáhnout, až budeš mít dostatek Equus. Koně v prodeji zůstávají "zmražení" ve stejném čase a stavu 3 dny - dokonce aukce.

ZAMĚSTNÁNÍ na Howrse.cz

Častou otázkou je, jak změnit zaměstnání a proč nemůžu být třeba sedlář?

Zaměstnání nelze změnit kdykoli. V nabídce Profil -> moje zaměstnání vidíš, kde jsi zaměstnaný a kdy ti vyprší smlouva. Následující den po vypršení smlouvy si na stejné stránce budeš moct najít jiné zaměstnání. Ale pozor, nemůžeš dělat cokoli. Pracovní pozice závisí na počtu odsloužených dní -to jsou dni, kdy se přihlásíš na Howrse.

 

Jak mám vykonávat práci?

Stačí se jen přihlásit a postarat se o své koně, to je vše.

 

Co když tu nějaký den nebudu?

Prostě nedostaneš denní plat.

 

Co znamená "Po navýšení"?

Ve sloupečku "plat" jsou evedeny mzdy, za které se dají zaměstnanci najmout. Zaměstnancům, kteří slouží déle než 10 dní mohou dostat vyšší mzdu, pokud jim jezdecké centrum zvedne plat.  Takže v konečném výsledku se vyplatí být stájníkem v dobrém JC delší dobu, pokud je majitel ochotný zvednout plat na maximum, než měnit zaměstnání. 

 

Práce                          Odsloužené dny Plat                                  Po navýšení
Stájník 0 60-105 Equus 150 Equus
Lektror 10 75-120 Equus 165 Equus
Kovář 40 105-150 Equus 195 Equus
Sedlář 120 150-240 Equus 285 Equus

 

Co když budu třeba na dovolené?

Nic se neděje! Když nebudeš u počítače, koníci budou spát a vzbudí se, až se přihlásíš. Budou na tom stejně, jako by ses o ně postaral/a včera, i když uběhlo třeba 14dní.

Pokud jsi majitelem jezdeckého centra, zajisti, aby koníci měli dostatečnou zásobu podestýlky (jedna podestýlka na box vydrží 7 dní) a abys měl/a na tu dobu zajištěné zaměstnance. O úrodu se bát nemusíš, poles uzrálými plodinami vydrží 30 dní.

POZOR!

Automaticky se blokují účty, které nebyly aktivní 60 dní v kuse.

Můžu KUPOVAT a PRODÁVAT koně?

Ano, to samozřejmě jde. Ale přístup k prodejům mají uživatelé s 1é "odpracovanými léty", tedy s 10 dny přihlášení. Prodeje najdeš v menu Chov.

Všichni uživatelé mají přístup k aukcím. Aukce je typ prodeje, který je časově omezený (3 dny) a kůň je prodán za nejvyšší nabídnutou cenu.

Do akcí se často přihazuje i v posledních sekundách, bývá to boj :)

K přímým a rezervovaným prodejům mají přístup uživatelé se 3mi a více body karmy.

 

 

Přihazoval/a jsem vAUKCI, zmizely mi body, ale koně nemám! Co to znamená?

V každé aukci se tvoje nejvyšší nabídka odečte z tvé rezervy. Vrátí se ve dvou případech:

 • když někdo nabídne víc
 • když aukce skončí a ty zvítězíš

POZOR! Vyhrál/a jsi aukci, ale kůň nikde a peníze se ti taky nepřičetly zpět? Chvíli vydrž, během několika málo minut se ti koník objeví.

Co je to KARMA a jak ji zvýšit?

Informace o karmě najdeš na stránce Profil - Můj účet - Moje karma

Karma závisí na tvém chování ve hře. Maximum je 10, minimum 0. 

Hráč může přijít o karmu, pokud používá vulgární výrazy, opakovaně porušuje pravidla fóra, prokazatelně podvádí, zakládá multiúčty,nebo svýmchováním jakkoli porušuje dobré mravy. Karmu vám může odebrat správce hry (Ow), ale také moderátoři, kteří hru pečlivě sledují a hlídají dodržování všech pravidel i kázně hráčů.

Pokud o karmu přijdeš, nezoufej. Každých 30 odsloužených dnů od odebrání se ti přičte jeden bod, samozřejmě jen tehdy, bude-li tvé chvování ve hře správné. 

 

Karma má i svou funkci. S karmou 10 není tvá hra nijak omezená ani zvýhodněná. Pokud ti ale karma klesne, mohou nastat tyto změny:

 • 6 bodů Odebrán přístup do fór, k darování dárků a výměnám
 • 4 body Odebrán přístup k prodejům a návrhům do Kreativního prostoru
 • 2 body Ztráta přístupu k soukromým zprávám
 • 0 bodů Ban na 2 měsíce

Kde je BEZPEČNÝ ÚTULEK a mohu si tam koupit koně?

Bezpečný útulek - člověk na něj přijde vštinou u úkolu č.11 a nemůže ho najít. Bezpečný útulek se totiž zobtazí až 10. den tvé registraci a to jako záložka ve tvé kanceláři. Koně do něj lze jen prodávat, nikoli kupovat. Za pohlazení koně v BÚ dostaneš malou odměnu.

Předměty nalezené na louce a v boxu

Častá otázka: Jak najít tubu maziva? Ukládáním koně do boxu během dne. Ale pozor, koni ubývá v boxu morálka. Doporučuji dávat ho tam po půl hodinkách vícekrát za sebou a střídat s loukou. 30min box - 30 louka - 30 box...vždy zakončit loukou, aby se vrátila morálka. Tak udržíš koně v dobrém stavu a přitom máš šanci leccos najít.

Na louce kůň může najít tuřín, jablko (putují do inventáře), nebo třeba řepu, která mu dodá energii okamžitě.

V boxu může najít deku (díky ní kůň může spát na louce i v zimě, což mu ušetří morálku do dalšího dne), bičík (bonus +2 v drezuře), tubu maziva (výdrž: +8, rychlost: +8 - platí pouze několik dní), deku pod sedlo (výdrž +1, rychlost +1).

Během akcí může kůň dostat další pochutiny, které mu okamžitě přidají energii: kus chleba, kostku cukru...Na louce může potkat koňské přátele a získat navíc morálku.

Proto je vhodné vykonat za den s koněm co nejvíce akcí v co nejkratších intervalech. Není rozdíl v tom, zda drezuru trénujete 5 hodin v kuse, nebo 10x půl hodiny. Rozdíl je pouze při vyjížďkách - krátké vyjížďky trénují rychlost, dlouhé výdrž.

Jak získám PEGASE? CO se stane, když připustím klisnu Pegasem?

Pegase získáš dvěma způsoby:

1, koupíš si ho od jiného hráče

2, svému koni dáš Krev Medusy

Krev Medusy je dostupná na černém trhu za 1 pas, můžeš ji také zkusit získat v obchodě výměnou s jiným hráčem. Doporučuji nabídnout výměnu za předmět, který má cenu alespoň 2 pasů, protože Krev Medusy je velice žádaná a málo kdo je ochoten ji vyměnit za méně cenný předmět. 

Při větší míře štěstí je možné ji objevit i v Rohu hojnosti, který si taktéž lze koupit, nebo ho získat za splněné cíle, či jako Ufo.

Jak získám PASY ZDARMA?

Nápověda, často kladené dotazy:

Jeden pas zdarma získáš:

 • Za každého sponzorovaného hráče, který si koupí svůj první pas
 • Prodejem koní za pasy
 • Za každého koně staršího než 30 let, který odejde do nebe. (musí umřím ninimálně ve věku 30 let a 2 měsíce). Limit je 10 pasů na 30 dní, za dalších 20    koní získáš předměty z černého trhu.
 • Nákupem z rezervy, když dosáhneš 50. dne registrace. Poté můžeš zakoupit pas každých 30 dní registrace. Cena pasu je 20% (1/5) rezervy.

Jak získám JEDNOROŽCE?

V současné době není žádná akční nabídka, takže jednorožce je možné získat pouze od jiného chovatele v prodejích. 

Jak si založit JEZDECKÉ CENTRUM? (JC)

V kanceláři jezdeckého centra si svoje jezdecké centrum můžeš zaregistrovat 20.den na Howrse. Pokud se nemůžeš dočkat, lze to urychlit nákupem obchodního klíče (2pasy). Více o jezdeckých centrech zde

Jedu na DOVOLENOU/TÁBOR, co bude s mými koňmi?

Nic se neděje, koně budou v době tvé nepříjemnosti spát a zestárnou až v den, kdy se přihlásíš znovu ke svému účtu. Je však nutné přihlásit se do 60 dnů od poslední  návštěvy - po této době se účet automaticky maže.

Horší je to s jezdeckými centry. Buď se o něj může postarat kamarád pomocí sdílení účtu, nebo ho před odjezdem zajisti.

1, Prodluž smlouvy zaměstnancům

2, Zkontroluj zásoby podestýlky

3, Louky by měly být co nejúrodnější a boxy opravené. Pokud se boxy opotřebují v době nepřítomnosti a mohly by dosáhnout 100% (při 2% opotřebení denně) a zničit se, popros někoho o sdílení účtu a opravu boxů. Boxy se bohužel nedají opravit dříve, než dosáhnou opotřebení 76%. Při opotřebení 74% v den odjezdu máš tedy 13 dní na opravu, než bude box zničen, při opotřebení 72% máš 14 dní atd.

Jak funguje SDÍLENÍ ÚČTŮ?

Pomocí této funce, která se dá nastavit na stránce Můj účet - > Upravit účet -> Sdílené řízení - Povolit

Pomocí tvého přihlašovacího jména tak může vybraný přítel používat tvůj účet, starat se o koně, o jezdecké centrum, nakupovat, prodávat a to i za pasy (proto pozor, s kým účet sdílíš). Přítel se přihlásí ke tvému účtu tak, že napíše při přihlašování k Howrse tvé jméno a jeho heslo.

Jak získat OSLA?

Oslící se objevili na českém Howrse poprvé v akci Zářijový kalendář. Kdo měl štěstí, mohl je najít ukryté v některém políčku. Ti ostatní si svého oslíka musí koupit. Jsou dražší než koně, protože se reprodukují pouze 3x za život a proto jich bude vždy méně. 

Jak často se mění ROČNÍ OBDOBÍ?

Na Howrse trvají roční období jeden týden. Podzim začíná prvním dnem každého skutečného měsíce. Protože trvá 1 týden, 8. dne měsíce začíná zima, 15. dne měsíce přichází jaro a 22. začíná léto. Léto trvá až do konce skutečně probíhajícího měsíce a další měsíc pak cyklus ročních období začíná znovu.

Kdy budu mít přístup k PRODEJŮM koní?

Po 10 dnech se ti otevřou Prodeje, kde můžeš nakupovat a prodávat koně. 

Od 10 do 30 dnů máš přístup pouze k aukcím. V aukcích se koně draží - koně vyhrává hráč, který jako poslední před skončením aukce nabídne nejvyšší částku. Pozor, nabízená suma se vždy okamžitě odečte z účtu, pokud jiný hráč přihodí více, peníze se ti přičtou zpět.

Rychlejší přístup ke všem druhům prodejů získáš zakoupením Obchodního klíče (za 2 pasy).

Kde koupím SEMENA PASŮ?

Semena pasů jsou velmi vzácná. Náhodně se objevují v obchodě jezdeckého centra. Pokud máš štěstí a podaří se ti jich zakoupit 5, máš velkou úrodnou louku a 5 kusů přírodního hnojiva, vyroste ti z nich z měsíc jeden pas. 

P.S.: Za dva roky hraní byla semena v bchodě pouze jednou a byli o tom informováni všichni hráči na titulní straně - neutrácejte tedy hned zbytečně za velkou louku ;)

K čemu jsou DIAMANTY a kde se dají sehnat?

Diamanty jsou obdobou pasů. Lze za ně nakupovat na černém trhu, navýšit rezervu, koupit růstové body, nebo také navýšit dovednosti diamantových božských koní. čas od času je lze použít i v akcích.

10 diamantů má cenu jednoho pasu a při nákupu na černém trhu je nelze s pasy kombinovat. 

Diamanty lze získat od božských koní, otevřením rohu hojnosti, jeden diamant dostaneš za každého kamaráda, který se na tvé jméno zaregistruje a dokončí tutoriál (jednou týdně) a každý den můžeš zkusit štěstí a pogratulovat až 5 božským Topazům. Topaz je koník, který nedává nic svému majiteli, ale hráčům, kteří mu na jeho stránce pogratulují (tlačítko s hvězdičkami pod krmením) dá 50 Equus nebo diamant.  

Můžu mít ÚČET na ČESKÉ i SLOVENSKÉ verzi?

Ano, na každé verzi Howrse můžeš mít jeden účet. Jsou to naprosto oddělené hry.

Kdo jsou MODERÁTOŘI a jak se stanu moderátorkou?

Moderoři/moderátorky jsou dospělí lidé, kteří mají rozšířená práva. Jejich úkolem a povinností je hlídat dodržování pravidel hry a slušnosti. Radí vám na fóru, odpovídají na vaše vzkazy, ale nejvíce práce mají " v zákulisí" :) Trochu více o moderování zde

Záznamy: 1 - 28 ze 28