Jak začít s jezdeckým cetrem

12.05.2011 19:45

Jezdecké centrum si můžeš založit po 20 odpracovaných dnech nebo si za 2 pasy koupit Obchodní klíč.

Jezdecké centrum (dále jen JC) si založíš snadno v Kanceláři jezdeckého centra. Odporučuji přečíst nápovědu, ačkoli to podstatné včetně stategie, kterou v nápovědě nenajdeš, se dočteš i tady :)

 

Krok 1 - Založení

K založení JC nepotřebuješ žádné body, každé JC získává 25 000 Equus do začátku. Je dobré mít stále na paměti, že mezi účtem chovatele a jezdeckého centra neexistuje žádná souvislost a body ani předměty nelze převádět. Jediné, co lze využít pro obě dvě hry, jsou tvé pasy.

 

Vybereš si tedy název svého JC, minimální dovednosti koní a cenu ustájení a JC je hotové! Tedy existuje, hotové zdaleka ještě není. Ale hned z počátku je dobré si uvědomit, že by mělo mít pěkné jméno. Nijak složité a doplněné kdejakými znaky, není to praktické. Než si centrum získá prestiž, doporučuji nechat minimální dovednosti koní na 0 a cenu ustájení zvolit v rozmezí 10-15. Tak bude centrum spolehlivě rychle plné. Časem je možné dovednosti i cenu zvyšovat, aby byly úměrné kvalitě centra.

 

Krok 2 - Vybavení

Jezdecké centrum nemůže být bez boxů a pastvin.

 

Boxy

Podle pravidel má každý majitel nárok na 1 box za 3 dny strávené na Howrse, takže 21. den na Howrse si můžete založit JC se 7 boxy. Je však potřeba dobře počítat! Boxy nejsou všechno. Do boxu je nutné koupit podestýlku. Časem je možné ji vypěstovat, z počátku ale není jiná možnost, než ji zakoupit v obchodě. Čím lepší podestýlka, tím větší prestiž. Tak je to s i boxy, kterých je na výběr více druhů a ceny se velmi liší.

 

Boxy se opotřebovávají každým dnem. Tomu nelze předcházet a opotřebení boxů není na závadu. Když je box opotřebený ze 75%, je nutné ho opravit, protože 100%  opotřebený box se úplně zničí. Oprava jednoho boxu stojí 200 Equus.

 

Louky

Každý kůň v centru (1 box=1 kůň) by měl mít k dispozici půl hektaru louky. Nejmenší louka má 1 hektar, vystačí tedy pro dva koně. Střední louka má 2 hektary, je vhodná až pro 4 koně, velká louka má 5 a hektarů a vejde se na ní tedy až 10 koní.

 

Louky mají různé velikosti, ale také různou úrodnost. Obojí se odráží v ceně, proto je třeba dobře počítat. Úrodná louka je lepší nejen kvůli prestiži, ale také více vydělá, pěstujeme-li na ní plodiny.

 

Louky používáním ztrácí úrodnost, proto je dobré mít více pastvin, aby se některá čas od času nechala ležet ladem a úrodnost se vrátila zpět na 100% nebo 50% dle kvality louky. Úrodnost se zvyšuje:

jaro: 1% denně

léto: 3% denně

podzim: 1% denně

zima: 0,2% denně

 

Pěstování plodin slouží jednak k zvýšení prestiže a kvality centra (mrkev, výroba energetických drtí), jednak k výdělkům. Pěstovat plodiny lze maximálně na 5 loukách najednou. Každá plodina má své období, kdy ji lze pěstovat. Více ve "Jak může jezdecké centrum vydělávat"

 

Skleník se počítá mezi louky. Lze na něm pěstovat celorčně cokoli, kromě jablek. Skleník může mít jezdecké centrum jen jeden. Má 2 hektary a nelze do něj dát strašáka.

 

Strašak zvyšuje výnos louky o 50%, po umístění ho nelze ho přemístit z louky na louku. 

 

Zaměstnanci

Pro méně než 20 boxů není nutné shánět zaměstnance. Více o zaměstnancích v článku "Prestiž jezdeckého centra" Je však vhodné najmout lektora. Díky němu tvé JC může poskytovat lekce, což by měla být samozřejmost.

 

Soutěže

Každé JC může pořádat soutěže i bez nákupu závodní dráhy. Závodní dráha umožňuje pořádat více než jednu soutěž v každé disciplíně denně. Soutěže můžeš vytvořit v Jezdecké centrum-soutěže. U závodů pouze nastavíš dovednosti koní, u drezury prvky, u překážkového dostihu a parkuru vytváříš závodní dráhu. Pozor na zatáčky, dráha se musí vyjít do vyznačeného prostoru. Vlevo nad obrázkem je šipka zpět, kterou můžeš krok za krokem svů výtvor rušit . Doporučuji vůbec nepoužívat rovinyk, jen prodlužují dráhu a ubírají koním energii, přitom výrazně neovlivňují obtížnost. Opravdu tam nemusí být a každý si raději vybere soutěž, která ubere méně energie. Po uložení dráhy zkontroluj oblížnost, jestli není až příliš vysoká.

Nemusíš se bát, že by výhry v soutěžích platilo JC. Neplatí, ale také za pořádání soutěží nemá nic víc než prestiž.

 

Diskusní téma: Jak začít s jezdeckým cetrem

pomoc

Datum: 02.01.2016 | Vložil: boxy

ahoj jak mam pridat do meho centra boxy dekuji za odpoved:)

Datum: 25.12.2014 | Vložil:

...

Datum: 30.11.2014 | Vložil: Pegas

Ahoj,
můžu ustájit své koně ve svém JC nebo to nejde???? Děkuji za odpověď :)

Re: ...

Datum: 30.11.2014 | Vložil: Kristina V.

Jo můžeš :)

Re: ...

Datum: 14.12.2014 | Vložil: Langobard

Jasně že jo :D

Re: ...

Datum: 09.08.2015 | Vložil: terezka

vnkk

Jak dát svého koně do svého JC

Datum: 08.01.2017 | Vložil: Nikola.Gilarova

Musíš dát ustájit koně jak tam budou nabídky různých JC tak tam nahoře dáš "Moje jezdecké centrum" a je to

Výdělek

Datum: 29.11.2014 | Vložil: Kristina V.

Ahoj chci se zeptat píše mi to výdělek 25 000 eguus a potom když dozávodí nic nedostanu nechápu to předem děkuju za odpověď:)

Jezdecké Centrum

Datum: 12.01.2014 | Vložil:

ahoj jak mám zvíšit prestiž v mím jc?

Re: Jezdecké Centrum

Datum: 30.11.2015 | Vložil: Monty

Ahoj ♥
Vše máš v textu lásko ♥♥

1 | 2 | 3 | 4 >>

Přidat nový příspěvek